Gry managerskie

Gry managerskie

Manager to osoba, która w firmie zajmuję się tak naprawdę wszystkim. Jej głównym zadaniem jest z jednej strony kontrola pracowników z drugiej, zaś udzielanie im niezbędnego wsparcia. Tak naprawdę rola managera uzależniona jest od charakteru działalności, w jakiej on pracuję. Bardzo często osoby zajmujące to stanowisko traktowane są jak asystenci szefa, jego prawe ręce.

Zajmują się one, bowiem wykonywaniem zadań, na, które on sam nie ma czasu lub nie posiada do tego niezbędnych umiejętności. Dla przykładu manager w restauracji odpowiedzialny jest za dostawy towaru, za to jak prezentują się kelnerki, za kuchnię i osoby w niej pracujące czy za reklamę. Jest to, więc osoba od wszystkiego.

W dużych przedsiębiorstwach manager jest także odpowiedzialny za prowadzenie określonego typu dokumentacji. Nie każdy, więc nadaję się do tej pracy. Trzeba się wykazywać dużą elastycznością i pomysłowością.

Pracodawcy potrafią być nieobliczalni i prosić o wykonanie zadań, które są ponad ludzkie siły. Dobry manager powinien wiedzieć, kiedy może się przeciwstawić szefowi i jak należy to zrobić by przy okazji nie stracić posady. Jest to praca w stresie i nerwach, z którym nie wszyscy wiedzą jak sobie radzić. Nie można, jednak wykonywać swoich obowiązków, gdy głowę ma się już zaprzątniętą kolejnym zadaniem, jakie zostało przed kimś postawione. Dobra organizacja czasu w tym zawodzie jest cenną umiejętnością. Jednak tego wszystkiego można się nauczyć.

Ogromną pomocą dla młodych managerów są tak zwane gry managerskie. W sprytny, a niekiedy i zabawny sposób przekazują one cenne nauki, które podczas zabawy łatwiej i szybciej się zapamiętuję. Można je znaleźć w sieci, która jest niedocenioną pomocą dydaktyczną