Zgrana wyspa

Zgrana Wyspa

 

Po co grać?

Zgrana Wyspa™ jest grą planszową nastawioną na współpracę między uczestnikami. Nagradza dobrą komunikację oraz planowanie i myślenie ekonomiczne.

Opis gry:

Plansza gry jest przeznaczona dla pięciu osób, przy czym istnieje możliwość przeprowadzenia „turnieju wysp” – wariantu gry z użyciem większej liczby egzemplarzy gry. Rozgrywka jest turowa. W jej trakcie gracze wykonują szereg zadań o rosnącym poziomie trudności i złożoności. Ostatecznym celem jest zbudowanie statku i wypłynięcie z wyspy. Żeby to osiągnąć, gracze zbierają potrzebne do budowy materiały (symbolizowane za pomocą kart: woda, mięso, deski, liny, płótno) na wyznaczonych do tego polach z surowcami. Każdy z surowców różni się pod względem ilości i czasu jaki potrzeba do jego wyprodukowania.

Rozgrywkę organizuje wulkan, który wybucha co osiem tur. Eksplozja powoduje zniszczenie wszystkich materiałów, które zostały zebrane. Gracze mogą jednak wybudować „magazyn” chroniący złożone tam materiały przed efektem wybuchu. Dodatkowym polem, możliwym do zbudowania i usprawniającym rozgrywkę jest „punkt wymiany” – jedyne miejsce gdzie gracze mogą się wymieniać zebranymi materiałami.

Gracze otrzymują punkty za wybudowanie odpowiednich pól specjalnych (takich jak „magazyn” czy „punkt wymiany”) oraz za zbudowanie statku. Statki są do wyboru trzy: jedno, dwu oraz trzyosobowy. Możliwe jest takie pokierowanie rozgrywką, żeby wypłynąć z wyspy w piątkę na dwu i trzyosobowym statku.

Dzięki grze:

Zgrana Wyspa™ jest grą, która ma przede wszystkim nauczyć świadomej współpracy w grupie. Została tak zaprojektowana by w jak największym stopniu unaocznić problemy zachodzące podczas tego typu interakcji. Dodatkowo nagradza planowanie strategiczne oraz myślenie w kategoriach ekonomicznych.

Grupa docelowa:

Uczniowie szkół licealnych. Zarówno klasy humanistyczne jak i o profilu bardziej ścisłym.

Czas trwania:

2 godziny lekcyjne lub zegarowe.