Time Master

Time Master

 

Po co grać?

Gra Time Master™ to gra rozwijająca umiejętność zarządzania czasem w projekcie jednocześnie nastawiona na współpracę osób w grupie.

Opis gry:

Celem edukacyjnym gry jest wytworzenie lub rozwinięcie umiejętności zarządzania projektem w czasie oraz zapoznanie z procesem zarządzania projektem w czasie. Gra dzieli się na trzy fazy – odzwierciedlające te, przez które musi przejść zespół, aby poradzić sobie z zadaniem. Zapoznając się z grą użytkownicy mogą poprawić swoje osiągnięcia w dziedzinie realizacji celów i zadań, nauczyć się pracować w ustalonych terminach realizacji i mądrze rozkładać pracę w czasie. Przeprowadzenie gry zajmuje od trzech do czterech godzin. Uczestnicy symulują napad na bank i obserwują rezultaty swoich działań analizując konsekwencje planowania. Gracze wcielają się w wybrane przez siebie role i przechodzą przez trzy etapy gry. Gra jest mocno nastawiona na współpracę i dlatego wygrać może tylko cała drużyna. Jeżeli gracze nie wyrobią się w czasie i nie przeprowadzą napadu do przyjazdu policji, cała drużyna przegrywa.

Dzięki grze:

Gra Time Master™ jest nastawiona na rozwój umiejętności zarządzania czasem w projekcie, a w szczególności:

  • wyznaczania priorytetów
  • przegląd możliwości i ocena ich wartości względem czasu
  • decyzyjność w efektywnym sposobie realizowania projektu
  • definiowaniu i wyznaczaniu zadań pomiędzy członków grupy
  • realizacji postawionych celów według wcześniej ustalonych założeń
  • organizacji i koordynacji działań przez członków grupy
  • komunikacji między poszczególnymi członkami grupy

Dodatkowo, z racji nieantagonistycznego charakteru rozgrywki i stosunkowo prostych zasad, gra może spełniać także funkcje integracyjne.

Grupa docelowa:

Szkolenie adresowane jest do osób w wieku 16+

Czas trwania:

4 godziny