Planszowe symulacje biznesu

Symulacje Biznesowe i Gry SzkolenioweOpracowywane przez BTI Planszowe Symulacje i Gry Strategiczne dla Biznesu najskuteczniejszą metodą treningową. Wykorzystując interaktywną współpracę uczestników oraz możliwość eksperymentowania, przyswajanie nowej wiedzy jest efektywne, przyjemne i skuteczne.

Gry realizują prostą zasadę: planujesz – działasz – analizujesz – usprawniasz, tak, aby w rzeczywistym środowisku opierać się na skutecznych, bo wcześniej sprawdzonych metodach poprawy wyniku firmy. Dzięki temu, że bierzesz udział w symulowanej rzeczywistości Twojej firmy, możesz rozwijać kreatywne myślenie i wypróbowywać wiele różnych rozwiązań – zarówno tych dobrych, jak i złych. Dlaczego? – Bo nie ponosisz konsekwencji ewentualnych błędów – w końcu i na szczęście to tylko gra! Możesz próbować, sprawdzać i przekładać to, co wymyśliłeś na konkretne wyniki firmy. I znów sprawdzasz, jakie są skutki i co należy poprawić. Co dzięki temu zyskujesz?! Skuteczne rozwiązania do zastosowania w praktyce – tak, aby maksymalnie ograniczyć popełniane błędy w realu. Tak, aby budować i usprawniać!

Planszowe Symulacje i Gry Strategiczne dla Biznesu bazują na rzeczywistych przykładach organizacji oraz pozwalają uczestnikom na praktyczne wykorzystane zdobytej wiedzy. Podstawowym celem gier i symulacji jest doskonalenie umiejętności efektywnego kreowania indywidualnej rzeczywistości biznesowej.

Graficzne przedstawienie elementów struktury firmy oraz zasad jej funkcjonowania powoduje, że efektywność treningu jest znacznie wyższa niż podczas tradycyjnej metody nauczania.

Planszowe Symulacje i Gry Strategiczne dla Biznesu umożliwiają opanowanie fachowej wiedzy z różnych dziedzin, rozwijają indywidualne kompetencje, doskonalą umiejętności współpracy w zespole oraz zwiększają świadomość Twojej roli w procesie organizacyjnym.

W trakcie gry i symulacji rozwijasz i wzmacniasz wiedzę oraz umiejętności z zakresu podwyższania rentowności firmy. Wpływasz na wynik firmy i wypracowujesz zmiany. Zdobywasz wiedzę poprzez doświadczenie i sprawdzasz ją w praktyce.

W trakcie gry nie tylko masz szansę budować relacje między uczestnikami, ale również realizujesz zamysł systemowego kształcenia umiejętności oraz bierzesz udział w kreowaniu rzeczywistości biznesowej.

Bierzesz udział w symulacji, opartej na zarządzaniu konkretną firmą. Masz możliwość opracowania strategii działania firmy, poznania metod podwyższania rentowności własnego przedsiębiorstwa oraz przetestowania wypracowanych rozwiązań i sprawdzenia, jak to, co wymyślisz wpłynie na Twoją firmę.

Gry BTI mogą być adaptowane do specyficznych uwarunkowań i potrzeb firmy.

Jak możesz wykorzystywać Planszowe Symulacje i Gry Strategiczne dla Biznesu?

Symulacje Biznesowe i Gry Szkoleniowe