Projektowanie gier i symulacji

Gry szkoleniowe i symulacje biznesowe - projektowanieW konstrukcji narzędzi na zamówienie posługujemy się sprawdzoną metodologią projektowania gier szkoleniowych, wielokrotnie testowaną w projektach realizowanych dla naszych klientów, która gwarantuje unikatowy charakter i maksymalne przystosowanie gry do potrzeb zamawiającego, przy jednoczesnym bardzo krótkim czasie realizacji i bezpieczeństwie wykorzystania sprawdzonych metod szkoleniowych.

Naszym klientom oferujemy dwa rodzaje usług związane z projektowaniem gier szkoleniowych:

  • Adaptacje istniejących gier: jest to wariant, w którym istniejąca, przetestowana i sprawdzona gra jest adaptowana na potrzeby konkretnej organizacji. Adaptacja tego typu może obejmować częściowe modyfikacje scenariusza gry, dodanie firmowej grafiki lub elementów identyfikacji wizualnej i specyfiki firmy (np. wystrój salonów sprzedaży odwzorowany w grze symulacyjnej).
  • Nowe projekty gier: w tym modelu gra zostaje opracowana od początku wyłącznie na potrzeby zamawiającego, w oparciu o jego potrzeby i specyfikę, a nawet o dostarczone przez niego dane. W takich grach cały scenariusz, mechanika rozgrywki, strona graficzna i wszystkie elementy warsztatu są od początku do końca tworzone pod konkretne zamówienie, a zamawiający ma możliwość konsultacji całego projektu i udziału w procesie jego powstawania.

Do tworzenia gry na zamówienie przydzielany jest dedykowany zespół który obejmuje:

  • Koordynatora projektu
  • Projektanta gry
  • Researcherów zbierających informacje do projektu
  • Specjalistów merytorycznych (psychologów, socjologów, trenerów biznesu, ekonomistów)
  • Grafika i copywritera
  • Zespół testerów

W zależności od złożoności danego zamówienia, prace nad projektem gry mogą trwać od 2 tygodni do ok. 2 miesięcy i pozwalają na opracowanie w pełni spersonalizowanego narzędzia.

Proces prac nad grą lub symulacją tworzoną na zamówienie obejmuje 4 główne etapy:

Proces projektowania gier szkoleniowych i symulacji biznesowych